Mozaiki nacinane

Powszechnie stosowane mozaiki z kostki podklejanej siatką mają ozdabiać Państwa łazienkę. Jeśli są dobrze przygotowane – idealnie spełniają swoją funkcję, są trwałe i estetyczne. Istnieje jednak szereg zagrożeń spowodowanych np. słabym przyklejeniem siatki do kostek, nierównym przyklejeniem kostek, które objawia się nierównymi fugami lub innymi widocznymi zniekształceniami spowodowanymi np. źle przygotowanym podłożem.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom oferujemy kilka rozwiązań wykonania mozaiki na specjalne, indywidualne zamówienie.

Najczęściej praktykuje się wykonanie mozaiki  z kostki podklejonej siatką z uwzględnieniem wielkości kostek, szerokości fugi lub zewnętrznych wymiarów plastra. Proponowaną przez WIKO alternatywą, która ułatwia wklejanie i gwarantuje doskonały efekt końcowy jest ponacinanie rowków na płytce z zachowaniem określonego podziału pól oraz szerokości fugi. Tak przygotowana mozaika, po montażu i zafugowaniu ma idealną płaszczyznę, równe pola i jednakowej szerokości fugi.

Nieco trudniejsze jest ułożenie mozaiki podklejanej siatką na ścianach półokrągłych, takich jak obudowy wanien, brodzików lub innych akcesoriów. W takiej sytuacji często zdarza się, że na ścianie wypukłej fugi poziome są stałe, natomiast pionowe rozszerzają się w zależności od promienia  wypukłości.
Podobnie – na ścianie o krzywiźnie wklęsłej – fugi poziome są idealne, natomiast pionowe znacznie się zwężają lub też znikają całkowicie.

Jak tego uniknąć??
Zlecając wykonanie takiej mozaiki w WIKO wystarczy podać przybliżoną wielkość kostek, szerokość fugi oraz wielkość ściany i jej krzywiznę, np. obwód ścianki wanny. Wtedy my wykonamy mozaikę, która pozwoli uzyskać jednakowe szerokości fug poziomych jak i pionowych. Dodatkowo – proponowane przez nas rozwiązania nie wymagają idealnego przygotowania powierzchni podłoża.